Informacje

 

 

Zapraszamy do udziału

w II edycji

Konkursu Wiedzy Psychologicznej

organizowanego przez

Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego

 

Zapraszamy uczniów szkół średnich do  pogłębienia wiedzy z zakresu psychologii funkcjonowania człowieka i jego relacji ze środowiskiem. Udział w konkursie będzie niezapomnianą przygodą, dzięki której poszukiwać będziecie odpowiedzi na ważne dla psychologów pytania o wpływ różnorodnych sytuacji społecznych na ludzkie zachowanie.

Na zwycięzców konkursu czekają wspaniałe nagrody, ale to nie wszystko… Przygotowaliśmy dla Was także unikalne wyróżnienia związane możliwościami doświadczenia zawodu psychologa w praktyce: zwycięzcy będą mogli na przykład wziąć udział w psychologicznym projekcie badawczym, konferencji, warsztatach lub działaniach Pracowni Konsultacji i Poradnictwa Psychologicznego. Każdy z uczestników otrzyma również certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w konkursie.

Aby wystartować w konkursie potrzebnych jest tylko pięć kroków.

Krok pierwszy – zgłaszacie się w swojej szkole do wybranego nauczyciela, pedagoga lub psychologa szkolnego, który jako Wasz opiekun pomoże w przygotowaniu się do konkursu.

Krok drugi - zapoznajecie się szczegółowo z treścią poniższych pozycji książkowych:

1) Baumeister  R.F. (2011). Zwierzę kulturowe. Wydawnictwo Naukowe PWN – rozdział 3.

2) Nisbett R.E. (2009). Geografia myślenia. Dlaczego ludzie Wschodu i Zachodu myślą inaczej? Wydawnictwo Smak Słowa– rozdział 3.

3) Aronson E. (2009). Człowiek istota społeczna. Wydawnictwo Naukowe PWN – rozdziały: 1, 6, 7, 8.

Krok trzeci – opiekunowie z ramienia szkoły zgłaszają uczniów poprzez formularz konkursowy na stronie internetowej: www.psychologia.uni.wroc.pl/konkurs  do dnia 30.11.2018 r.

Krok czwarty – w auli Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, na ul. Dawida 1, dnia 14.12.2018 o godzinie 12.00, wszyscy uczestnicy zgłoszeni konkursu rozwiązują test składający się z pytań zamkniętych, weryfikujących wiedzę z zakresu wskazanych lektur, a Komisja Konkursowa dokonuje oceny prac i wyłania zwycięzcę.

Krok piąty – my trzymamy za Was kciuki, a Wy cieszycie się z wygranej!

 

Zapraszamy! Skosztuj, jak smakuje prawdziwa psychologia…

 

Osoba do kontaktu – dr Kamila Madeja-Bień kamila.madeja-bien@uwr.edu.pl

Karta zgłoszeniowa na Konkurs Wiedzy Psychologicznej

Regulamin Konkursu Wiedzy Psychologicznej