Newsy

ZAKŁAD PEDAGOGIKI OGÓLNEJ W INSTYTUCIE PEDAGOGIKI UWr oraz PROTESTANT UNIVERSITY OF APPLIED SCIENCES DARMSTADT (NIEMCY) w ramach PROGRAMU „ERASMUS+” zaprasza studentów pedagogiki i psychologii do udziału w 20.-godzinnym seminarium pt. „WPROWADZENIE DO PSYCHODRAMY” PROWADZENIE: certyfikowany terapeuta i superwizor psychodramy prof. dr hab. Thomas Schwinger (współpraca dr hab. Wiktor Żłobicki prof. UWr )

Z wielką radością informujemy, że dr Piotr Styrkowiec z naszego Instytutu otrzymał 365 000 zł na realizację projektu badawczego pod tytułem "Badanie procesów poznawczych związanych z interakcją pomiędzy ruchami gałek ocznych a ruchami ręką wykonywanymi w odpowiedzi na statyczne lub dynamiczne bodźce wizualne". Finansowanie przyznane zostało w ramach rozstrzygniętego właśnie konkursu SONATA 13 organizowanego przez Narodowego Centrum Nauki.

Zapraszamy na wykład prof. Mirosława Kocura "Darwin w teatrze? O problemach z teorią ewolucji w sztuce", który odbędzie się w ramach V Wrocławskich Dni Darwina już w najbliższą niedzielę, 18 lutego, o godz. 14:30.

Nasze studentki i studenci co roku uczestniczą w ramach zajęć obejmujących projekty studenckie w niezwykle ciekawych, rozwijających, a często również niecodziennych doświadczeniach badawczych.

Z radością informujemy, że dr Agnieszka Sorokowska z Zakładu Psychologii Ogólnej naszego Instytutu otrzymała Nagrodę im. Profesora Jana Strzałko Polskiego Towarzystwa Nauk o Człowieku i Ewolucji. Serdecznie gratulujemy!

Jesteśmy dumni, że kolejne projekty badawcze naszych pracowników uzyskały dofinansowanie w ramach konkursu MINIATURA 1, ogłoszonego w ubiegłym roku przez Narodowe Centrum Nauki. Środki na badania otrzymali (w kolejności alfabetycznej): dr Marcin Czub za projekt badawczy "Porównanie skuteczności bodźców dotykowych i wzrokowych jako dystraktorów od bólu krótkotrwałego", dr Katarzyna Durniat za projekt "Trafność kryterialna polskiego kwestionariusza SDM do pomiaru mobbingu" oraz dr Joanna Piskorz za projekt "Wpływ poznawczej dystrakcji na percepcję bólu". Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy im powodzenia podczas prowadzenia badań!

Miło nam poinformować, że projekt badawczy dr Olgi Bąk z Zakładu Psychologii Ogólnej naszego Instytutu, zatytułowany "Rola pochwał w zmniejszaniu skutków wcześniejszych porażek", otrzymał finansowanie w ramach rozstrzygniętego w miesiącu styczniu konkursu Narodowego Centrum Nauki MINIATURA. Gratulujemy, jesteśmy dumni i życzymy powodzenia w realizacji badań!

Początek roku to czas podsumowań i bilansów, z radością podsumowujemy więc Wielką Świąteczną Loterię – Kreatywni w Działaniu, która odbyła się w dniach 12 - 14 grudnia 2017 roku w naszym Instytucie. Dzięki niej udało się zebrać 5000,04 zł na rzecz podopiecznych Fundacji Opieka i Troska, na stałe wspierającej osoby doświadczone chorobami psychicznymi.