Wydarzenia

15.01.2018

Dolnośląska Biblioteka Publiczna i Pracownia Badań Pejzażu Dźwiękowego zapraszają na wystawę kolekcji druków muzycznych Profesora Pawła Banasia.
19 stycznia 2018, godz. 17.00
Galeria pod Plafonem, Rynek 58, Wrocław


Miejsce: Instytut Historii Sztuki UWr, sala 208, ul. Szewska 36, Wrocław
Czas: 17 stycznia, 2018, godz. 18.15
Wstęp wolny


Instytut Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Fundacja UWAŻNOŚĆ Bycia zapraszają na: Międzynarodową Konferencję Naukową "Tygiel kulturowy"


Pracownia Badań Pejzażu Dźwiękowego w Instytucie Kulturoznawstwa zaprasza na wykład dr Joanny Wasilewskiej pt. Dziwne obyczaje mgr Patkowskiego i inż. Szlifirskiego, czyli o miejscu Studia Eksperymentalnego w strukturach Polskiego Radia


Z satysfakcją informujemy, że prof. Dorota Wolska oraz dr Magdalena Barbaruk zdobyły granty w konkursie OPUS 13 zorganizowanym przez NCN.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


19.11.2017

Towarzystwo Kulturoznawcze zaprasza na spotkanie z cyklu Cultura Culturans. Prof. Krzysztof Moraczewski, UAM w Poznaniu: Pismo i muzyka. Jak pismo stworzyło sztukę muzyczną Europy. 22 listopada 2017, 18.30, ul. Szewska 36.


Badacze przestrzeni miejskiej z Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Tomsku z wizytą w Instytucie Kulturoznawstwa UWr


Proponuję radykalnie poszerzyć i pogłębić studia nad teatrem. Odkrycia w wielu dziedzinach nauki współczesnej, często przełomowe, umożliwiają nowe spojrzenie na człowieka jako performera, tancerza i śpiewaka.
Mirosław Kocur


Dla wybierających się na Wschód a także w innych kierunkach pomocny może być „Krótki przewodnik po Nowym Jedwabnym Szlaku” Adama Nobisa – Wydawnictwo Chronicon, Wrocław 2017.


This book presents a new approach to early English theatre by exposing a genuine relationship between monastic performances and theatricality....